50+ Teams Names

Spring 2018 

Tuesday 10 am
Skip Third Second Lead
Art De’Ath 923-3898 Colin Smythe 923-6461 Sue Bedarf 923-3611 Joan Palmer 287-4864
Frank Maga 287-7709 Paul Thorburn 778-420-1942 Ken Palmer 286-1756 Rob Ralson 287-8543
Gerry Labbe 287-3838 Ben Bedarf 923-3611 Bernice Bell 923-6646 Ross Spiers 923-4051
Joe Oster 923-6850 Alex Imlach 850-9675 Frank Arsenault 286-3813 Mary Parks 949-0570
Bryan Rickert 286-7886 Garry Hudson 923-6154 Suzanne Leeson 286-1356 Ed Gilman 923-9493
Judith McFarlane 923-6208 Wylie Leeson 286-1356 Carol Palmer 286-1756 Harry Thulin 287-8065

 

Tuesday 1 pm
Skip Third Second Lead
D’arcy DeHart 923-6850 Dave Grams
923-0034 Lyn Gillies
287-9792 Darlene Kelly
923-5064
Hector Dubois 923-0293 Stu Winter
923-0051 Bev Konschuh 914-0092 Emi Koizumi
923-4951
Janice Rickey 923-1396 Bruce Calen
778-348-3049 Neil Konschuh
914-0092 Terry Hluska 923-7724
Bruce Woytuik 914-0548 Ted Baron
287-7862 Brian Kelly 923-5064 Mavis Decker
923-1290
Frank Jamieson 923-3856 Ted Chalaturnyk 203-0018 Adele Hartt
286-6389 Deb Rayner 923-2155
Ernie Koizumi 287-1706 Ley Ward
306-713-8041 Roberta Hluska
923-7724 Winston Toudy 926-0254

 

 

Wednesday 1 pm
Skip Third Second Lead
Gerry Labbe 287-3838 Marvin Simpson 328-2756 Neil Konschuh 914-0092 Darlene Kelly 923-5064
Michele Mathew 287-3713 Ingles Wiebe 287-8247 Ted Baron 287-7826 Deb Rayner 923-2155
Bruce Woytuik 914-0848 Gerry Leclerc 1-807-323-4060 Greg Clayton 923-6350 Loree Smith 778-420-1615
Bob Tonkin 926-0790 Gerry Hornby 285-3750 Blaine Ohlinger 923-3938 Jack Riley 778-418-1007
Judith McFarlane 923-6208 Alex Imlach 850-9675 Frank Arsenault 286-3813 Rob Ralston 287-8543
Doug McGregor 926-0541 Frank Jamieson 923-3856 Brian Kelly 923-5064 Tom Aberdeen 923-4522

 

 

Thursday 10 am
Skip Third Second Lead
 Art De’Ath 923-3898 Paul Thorburn
778-420-1942 Ed Gilman
923-9493 Rob Ralston
287-8543
Frank Maga 287-7709 Wylie Leeson
286-1356 Colin Smythe
923-6461 Kathy Linn
778-418-4904
Gerry Labbe 287-3838 Laura Westcott
287-4330 Carol Palmer
286-1756 Doug Stewart
778-346-3324
Gaetan Desrochers 923-8966 Garry Hudson 923-6154 Frank Arsenault 286-3813 Harry Thulin
287-8065
Bryan Rickert 287-7886 Alex Imlach
850-9675 Sue Bedarf
923-3611  Gerry Leclerc 807-323-4060
Ross Spiers 923-5051 Ben Bedarf
923-3611 Suzanne Leeson 286-1356 Frank Jamieson
923-3865

 

 

Thursday 1 pm
Skip Third Second Lead
 D’arcy DeHart 923-6850 Franz Hoogeveen
923-3824 Brian Kelly 923-5064 Winston Toudy 926-0254
Hector Dubois 923-0293 Dave Grams 923-0034 Bev Konschuh 914-0092 Darlene Kelly 923-5064
Garry Facey 778-420-0136 Ted Chalaturnyk
203-0018 Roberta Hluska
923-7724 Deb Calen 778-348-3049
Bernie Daenckaert 923-1934 Eileen Morin 250-338-5828 Adele Hartt 286-6389 Joan Palmer 287-4864
Bernie Morin 250-338-5828 Bruce Calen
778-348-3049 Lyn Gillies
287-9792 Emi Koizumi
923-4951
Marvin Simpson 250-328-2756 Gerry Hornby 285-3750 Roy Olmstead
287-8301 Terry Hluska
923-7724

 

Recent Posts

Special Olympics 2018 Team

Our Special Olympics Team was a winner on the weekend and now heads to the Provincials.  From Left to Right in the photo are the team players and coach.

Dave Marsters – Lead     Matthew Basso – 3rd       Curtis Rinhofer – Skip                Darrell Ludow – 2nd   and    Coach Terry Kratzman

Congratulations from all the curlers at the club and best of luck at the Provincials!!!

HAVE FUN!!

  1. Mixed Open Bonspiel 2018 Comments Off on Mixed Open Bonspiel 2018
  2. Doubles Spiel Comments Off on Doubles Spiel
  3. Novice Curling Comments Off on Novice Curling
  4. Hangover League Playoff Scedules Comments Off on Hangover League Playoff Scedules
  5. Burger & Beer Comments Off on Burger & Beer
  6. Email Notifications Comments Off on Email Notifications